Dobrodošli, goste ( Prijava | Registracija )

> *** PRAVILA FORUMA *** Pročitaj pre postovanja!

Strogo je zabranjeno šerovanje komercijalnih fontova na ovom forumu! Ukoliko neko zatraži font pošaljite mu pm ili na mail uz ličnu odgovornost! U suprotnom svaki post će biti obrisan!

Reply to this topicStart new topic

Pocetna ukrasna slova, ukrasno slovo

V
Misa
poruka Mar 23 2006, 03:34
Poruka #1

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 23-March 06
Član broj: 3,897

Zanima me da li neko zna gde mogu da pronadjem ukrasna slova. da pojasnim.... cesto se po novinama i knjigama mogu naci primeri, kad je slovo kojim se pocinje neki tekst velicine i po nekoliko redova teksa, napisano nekim ukrasnim, neobicnim fontom koji u stvari i nije font vec nesto radjeno specijalno za tu priliku, dok se za ostatak taksa koristi neki od standardnih fontova koji se lepo uklapa sa tim pocetnim slovom. eto malo konfuzno al nadam se da me razumete smile.gif Hvala
Go to the top of the page

+Quote Post
senchy
poruka Mar 23 2006, 11:05
Poruka #2

Član

Grupa: Članovi
Datum reg.: 3-February 05
Član broj: 203

tebi zapravo trebaju inicijali?
Imas sad dosta takvih fontova, probaj na www.dafont.com

+Quote Post
jovbranko
poruka Mar 23 2006, 11:36
Poruka #3

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

Posto vidim da si pocetnik, da ti olaksam muku. Na engleskom se inicijali zovu CAPITALS ili skraceno CAPS. Svaki font koji u imenu ima CAPS ili KAP i sl. trebalo bi da moze da posluzi u tu svrhu. Evo par cisto za pocetak:

EDDACAPS, CARRICKCAPS, KONTAUR KAP...

Ali, recimo i KRAMER nije los, a nema to u imenu. Potrazi i na sajtovima tipa:
http://www.free-fonts.com/

ili malo potrazi preko Google-a.

Pozdrav

+Quote Post
Misa
poruka Mar 23 2006, 16:53
Poruka #4

Grupa: Članovi 1
Datum reg.: 23-March 06
Član broj: 3,897

Kao prvo hvala.
U principu meni trebaju i inicijali, ali kad sam ovo pisao nisam mislio direktno na njih. Da budem precizniji bavim se prodajom pozivnica za vencanje i trabaju mi neki lepsi cirilicni fontovi kao npr. Decor. (cirilica se u mom poslu koristi 95%) E sad ljudi zele pored lepih pozivnica i zanimljive fontove, ali pored tih fontova zele i razne ukrase i ukrasna slova npr. recenica

Vencanje ce se odrzati u ....

moze da izgleda i ovako

Vencanje ce se odrzati u ...

eto nadam se da sam sad bio jasniji, mada se to sto trazim moze nazvati i incijalom ali to nije bas klasicni inicijal koji se koristi obicno sam za sebe.

+Quote Post
jovbranko
poruka Mar 23 2006, 18:39
Poruka #5

Datum reg.: 23-May 05
Član broj: 726

Pa za to su ti onda neki od rukopisnih fontova. Recimo:

SHELLY ALEGRO, SHELLY VOLANTE, VIVALDI...

Posto ti treba cirilica, odma' trazi YUSCII fontove. Dakle, svi koji u imenu imaju CIR, CIRILICA, itd. Bilo na pocetku ili na kraju imena.

Ako budes imao problema da ih nadjes, pisi na pp.

Pozdrav.

+Quote Post
lazza
poruka Mar 23 2006, 19:41
Poruka #6

Datum reg.: 18-January 05
Član broj: 54

aridi.com

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Lo-fi verzija Trenutno vreme: Sunday 21. September 2014 - 05:03

Sve informacije (poruke, teme i sl.) predstavljaju stavove samo njihovih autora.
Objavljivanje informacija sa sajta u nekomercijalne svrhe moguće je samo uz navođenje URL adrese diskusije.
Za sve druge vidove distribucije potrebno je imati izričitu dozvolu administratora Dizajn Zone i/ili autora poruka.
Autorska prava za sadržaj poruke zadržava njihov autor, osim ako nije drugačije naznačeno.